Dış Ticaret Danışmanlığı

  • Mersin Konteyner Taşıma, uzmanlık alanı dış ticaret prosedürlerinin tamamını kapsayan, uzman ve dinamik kadrosuyla Türkiye’nin dış ticaret hacminin Vizyon 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için üzerine düşen görevi sınır tanımaksızın yerine getirmeyi kendisine misyon edinmiş bir profesyonel dış ticaret danışmanlık şirketidir.
  • İthalat ile ilgili gümrükleme,
  • İhracat ile ilgili gümrükleme,
  • Transit işlemler,
  • Dış ticaret işlemleri,
  • Danışmanlık ve risk analizi işlemleri,

 

DIŞ TİCARET DANIŞMANI NEDİR?

Dış Ticaret Danışmanı olarak işbirliği yaptığımız şirketler için ürünlerini dış pazarlarda satmanın en hızlı ve en ekonomik yöntemlerini sunuyoruz.

Şirket içi ve dışındaki operasyonlar sayesinde kurumsal gelişim sağlarken, bilimsel olarak yürütülen pazar araştırmamızla hem şirket hem de dünya pazarlarında ürün için SWOT analizini yapıyoruz. Bu analizler çerçevesinde oluşturulan stratejik plan çerçevesinde ürünler dünya genelindeki ortak ağlarla pazarlanmaya başlanmakta ve ayrıca düzenli raporlama ile firmaya bilgi verilmektedir.Ayrıca sektördeki sergileri ve yayınları takip ediyor, sektörle ilgili periyodik olarak rapor veriyoruz.

 

NASIL YAPARIZ?

Hizmet verdiğimiz firmanın personeline imkanlar dahilinde verdiğimiz eğitimle şirket’in sürekli gelişimine katkıda bulunuyoruz.
Şirketin tüm satış işlemlerini, yükleme ve gümrük işlemlerini gerçekleştirir ve izleriz. Bununla beraber, şirkete herhangi bir ek yük getirmiyoruz; ve zaman ve para kazanmalarını sağlıyoruz.
Dünyanın herhangi bir yerinden gerekli ürünler için tedarikçileri buluyoruz ve referansları kontrol ederek bunu şirkete rapor ediyoruz. Anlaşmaları şirket adına yapıyoruz.Lojistik ve gümrük işlemlerini gerçekleştirerek talep ettikleri ürünlere en hızlı ve en ekonomik şekilde ulaşmalarına yardımcı oluyoruz.

Şirketler dış ticaretle büyürken, hiçbir koşulda komisyon, kar, kar marjı vb. olarak hiçbir ekstra masraf talep etmiyoruz. Bu sayede firmaların fiyatları çok daha rekabetçi hale gelir ve yurt dışına en iyi fiyatlarla satış yapabilir.

Şirketi doğrudan müşterilere bağlarız ve doğrudan satış yaparlar. Bu bağlamda, şirketler dış ticaret yeteneklerini geliştiriyorlar ve aynı zamanda bazı kurumsal dış ticaret belleği kazanıyorlar.

Satıcı ile müşteri arasındaki para trafiğine asla katılmayız. Şirket, yabancı gelir tahsilatını doğrudan kendi banka hesaplarına alır. Bu şekilde onlara nakit kolaylık sağlıyor ve likidite sorunlarını çözmelerine yardımcı oluyoruz.

Daha fazla bilgi ve danışmanlık talebi için bize ulaşın.

 

English EN Russian RU Turkish TR